https://static.wixstatic.com/media/f14a91_c6b812e82b134e11b515decd9ed4d300~mv2.png/v1/fit/w_300,h_300,al_c,q_5/file.png

Aerobik kapasitenin geliştirilmesi birçok saha sporunun önemli bir yönüdür. Aerobik kondisyondaki bir artış, bir spor müsabakasındaki yüksek şiddetli aktiviteler arasındaki toparlanma süresini iyileştirebilir 

Aerobik kondisyon gelişimi için bir dizi yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilir. Son zamanlarda, Maksimal Aerobik Hızda çalışan yüksek şiddetli interval antrenmana doğru bir ilgi vardır.

Maksimal aerobik hız (MAH), maksimum oksijen alımının (VO2max) meydana geldiği en düşük çalışma hızıdır ve tipik olarak VO2max’taki (vVO2 max) hız olarak adlandırılır. MAH, antrenmanın özgüllüğünü artırmak ve antrenörlerin antrenman yüklerini daha doğru bir şekilde izlemesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. 

MAH, antrenörlerin antrenman reçetelerinin fiziksel talebini anlamalarına yardımcı olmayı amaçlar. Ayrıca, spesifik hızları reçete edebildiklerinden, antrenörlerin antrenman reçeteleri ve hacim yükü izleme konusunda daha spesifik olmalarını sağlar.

Maksimum aerobik hız, performansı ölçmek, antrenman reçetesi ve antrenman yüklerini izlemek için kullanışlı bir araçtır. Bir sporcunun aerobik gücünü geliştirmek için en etkili ve zaman odaklı yöntemleri bulmak çok önemlidir. 

www.athleticsci.com

ATHLETICSCI

Bir cevap yazın