https://static.wixstatic.com/media/f14a91_1536c1e979a9403f973de13c74104477~mv2.png/v1/fit/w_300,h_300,al_c,q_5/file.png

Genel kondisyon düzeyini, kuvvet gelişimini, koordinasyonu, kas gelişimini ve dayanıklılığını artıracaktır. 

Kızak antrenmanının büyük çoğunluğu, hareketle ilgili eksantrik fazı içermez. Bir hareketin eksantrik fazı, kas hasarının ve ağrının çoğuna neden olur, bu nedenle, kızak antrenmanı, bunu ortadan kaldırarak daha hızlı toparlanmanızı ve daha sık antrenman yapmanızı sağlar. 

Vücudun bir tarafının izolasyonunu sınırlayarak daha iyi çok yönlü ve çok düzlemli hareketleri olanaklı kılar. 

Birçok kızak antrenman hareketinin tek taraflı yönü, sporcunun hareket paterni sırasında dinamik iyileştirmeler yapmayı kontrol etmesine izin verir. 

Ağırlık makinesinde deneyimlediğinizin aksine, kızak antrenmanı, daha kuvvetli, daha esnek bir vücut yaratarak, dengeleyici kasları yoğun bir şekilde çalıştırır. 

Kas dengesini ve farkındalığını arttırmanın harika bir yolu olabilir.

Hareket çeşitliliği nedeniyle, daha iyi atletik performansı besleyen ‘core’ kuvveti oluşturur.

Kalça fonksiyonlarını iyileştirir ve dinamik hareketler yoluyla bacakların dengeli gelişimine yardımcı olur.

Sporcunun sadece lineer olarak değil, aynı zamanda yanal olarak da antrenman yapmasını sağlar. Bu, lateral kalça ve glute kuvveti ile birlikte pelvic stabilizasyonu en üst düzeye çıkarır. 

Yaralanmaları önlemek ve antrenman yaşlarına göre performansı artırmak için kilit faktörler olan denge, stabilite, hareketlilik, motor kontrol, duruş gibi biyomotor yetenekleri geliştirir. 

Daha hızlı veya daha yavaş hareket eden kızağın anlık geri bildirimi sayesinde, sporcular etkinliği ve uygulamayı geliştirmek için kendi tekniklerini ve biyomekaniklerini kendi kendilerine düzeltebilirler.

Bir sporcuyu uzun mesafe koşularına ve bununla birlikte gelebilecek darbelere maruz bırakmadan kondisyonunu geliştirmenin harika bir yolu olabilir.

Kızak antrenmanı tüm vücut antrenmanıdır.

www.athleticsci.com

ATHLETICSCI

Bir cevap yazın