Sporcularınız veya kendiniz harika antrenman yapıyor ama kötü performans mı gösteriyor? Bazen zihnen orada olmadıklarını mı düşünüyorsun? Bir sonraki maç veya rakip için endişeleniyorlar mı? Akıllarında olumsuz düşünceler mi var?

Eğer durum buysa, oyunun zihinselyönünü antrene etmek için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Yukarıdakiler sizi veya sporcularınızı tanımlıyorsa, beynin nasıl antrene edileceğini öğrenmek, şampiyon zihniyetine sahip olmanın anahtarıdır.

Antrenörler, sporcularına özel teknik eğitimler vermek ve hız ve güç için özel antrenmanları yaptırmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, zihinsel faktörler üzerine çalışmak için çok az zaman harcanır. Bu zihinsel yön genellikle bir sorun ortaya çıkana kadar ihmal edilir.

“Negatif düşünce neredeyse %100 etkilidir.” –Bob Rotella, spor psikoloğu 🤯

https://static.wixstatic.com/media/f14a91_b248695c471740af8dc6de07f421c192~mv2.jpg/v1/fit/w_750,h_938,al_c,q_20/file.jpg

Korkunun üstesinden gelmenize ve beyninizi mümkün olan en iyi zihinsel şekle sokmanıza yardımcı olabilecek birkaç strateji vardır:

Sizin için başarının ne olduğunu tanımlayın. Başkalarının ne istediğini ve beklediğini düşündüğünüzü ayıklayın ve başarı tanımınıza odaklanın.

Onlara ulaşmak için amaç ve hedefler belirleyin. 🎯

Hedefleri belirlerken; spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, alakalı ve zaman çerçeveli olması yardımcı olur. Amaçların ve hedeflerin gerçekçi ve bireysel olduğundan emin olun, ne kadar iyi olmak istediğinizi ve spora ne kadar çaba harcamak istediğinizi düşünün.

Hedefleri günlük, aylık, sezonluk ve kariyer hedeflerine ayırın. Uzun vadeli hedefle veya büyük hedefle başlamak ve geriye doğru ilerlemek iyidir. Ardından, bu hedefe ulaşmak için atacağınız adımlara hedeflere bakın.

“Olumsuz bir durumu her zaman olumlu bir duruma çevirin.” –Michael Jordan 💥

Bir cevap yazın